Návrat na Možnosti štúdia - 4-ročné študijné odbory

2412 K mechanik číslicovo riadených strojov

Absolvent študijného odboru mechanik číslicovo riadených strojov je kvalifikovaný pracovník so širokým všeobecnovzdelávacím základom s odbornými teoretickými vedomosťami a praktickými zručnosťami, ktorý je schopný samostatne vykonávať činnosti stredných technicko-hospodárskych pracovníkov v strojárskych prevádzkach. Jeho príprava je zameraná na montáž všetkých zariadení a oživovanie číslicovo riadených strojov, centier a integrovaných výrobných úsekov. Odovzdávanie nových číslicovo riadených strojov zákazníkom, vrátane záručného servisu, nastavovania, údržby, diagnostiky a opravy číslicovo riadených strojov. Absolvent získa vedomosti a zručnosti z oblasti zobrazovania strojových súčiastok, čítania elektrotechnických výkresov, hydraulických schém, výrobných a montážnych postupov, základov elektrotechniky, vedomosti ekonomického charakteru.
       Absolvent študijného odboru mechanik číslicovo riadených strojov je schopný vykonávať montáž zložitých mechanických častí, najmä tých, ktoré súvisia s vlastným číslicovým riadením, pozná základné princípy obrábania a dokáže pružne reagovať na meniace sa podmienky, montáž silnoprúdovej časti elektroinštalácie a pripojenie výstupov číslicového riadenia a riadenia počítačom k stroju. Vie oživovať číslicovo riadené stroje a systémy.

Základné údaje o štúdiu

Školský vzdelávací program  Operátor CNC strojov
Kód a názov ŠVP  24 Strojárstvo a ostatná kovospracúvacia výroba II.
Stupeň vzdelania  úplne stredné odborné vzdelanie
Dĺžka štúdia  4 roky
Forma štúdia  denná
Spôsob a podmienky ukončenia štúdia  maturitná skúška