Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

Prednáška "Pravda o drogách"

Vo svete sa o drogách veľa hovorí – na uliciach, v školách, na internete a v televízii. Niečo z toho je pravda, niečo zase nie. Veľa z toho, čo ľudia o drogách počujú, pochádza od tých, ktorí ich predávajú. Bývalí drogoví díleri priznali, že by povedali čokoľvek, len aby iní drogy kúpili. Drogoví narkobaroni zarábajú na drogách dostatok peňazí na to, aby si “kúpili” médiá, políciu, sudcov a beztrestne ničili životy miliónom ľudí na celom svete. Ale raz za čas sa niekto uplatiť nedá. Nenechajte sa oklamať. Na to, aby ste sa vyhli závislosti od drog a aby ste mohli pomôcť svojim priateľom, potrebujete pravdivé údaje.

PREČO ĽUDIA UŽÍVAJÚ DROGY? Ľudia užívajú drogy, pretože chcú vo svojom živote niečo zmeniť: Tu je niekoľko príčin, ktoré mladí ľudia uvádzajú ako dôvody, pre ktoré užívajú drogy: Myslia si, že drogy sú riešením. V konečnom dôsledku sa stanú problémom.

Tejto prednášky sa zúčastnilo 41 žiakov z týchto tried: I. C; I. B; II. CM, II. B; III. CM, IV. CM, I. G, II. G, III. A a žiaci EP v Múzeu. Prednáška bola na vysokej úrovni , výstižná a poučná. Prednášajúci Peter Remper používal rôzne pomôcky, nákresy na tabuli a vyzýval žiakov k diskusii formou rôznych otázok, na ktoré žiaci odpovedali a uvádzali príklady.
TYPY OTÁZOK:
Môže marihuana spôsobiť zdravotné problémy?
Ako sa správa človek, keď použije drogu?
Poznáte vo vašom okolí ľudí, ktorí predávajú drogy?
Prečo ľudia siahnu po droge?
Sú lieky od bolesti tiež drogou?
Myslíte si, že drogy vyriešia nejaký váš problém?

Keďže žijeme v dnešnom svete a ten je taký, aký je – plný drog, kriminality a násilia, bolo by veľmi prínosné takéto prednášky uskutočňovať na školách pravidelne.

Koordinátorka prevencie: Ing. Melánia Revická