Návrat na Akcie v šk. roku 2018/2019

Dni mesta Krompachy a 27. Krompašský jarmok

Súkromná spojená škola EDURAM sa už tradične predstavila na 27. ročníku Krompašského jarmoku, kde v stánku pred Mestským úradom prezentovala tlač rôznych výrobkov na 3D tlačiarni a robotiku. Okoloidúcim, ktorí prejavili záujem o túto novú technológiu podávali informácie žiaci IV. CM triedy, ktorí obsluhovali 3D tlačiareň aj s príslušným softvérom. Dokonca okrem vopred naplánovaných a na praktickom vyučovaní vyskúšaných 3D výrobkov navrhli a vytlačili aj prívesok pre pani predávajúcu obrazy v neďalekom stánku oproti, ktorú zaujali študijné odbory na našej škole a vyslovila prianie o vytlačenie prívesku v tvare „S“. Žiaci ho podľa jej návrhu prekreslili v programe a vytlačili v 3D forme. S výsledným výrobkom bola veľmi spokojná.
        Okrem maturantov sa pred stánkom prezentovali aj žiaci III. CM triedy, ktorí predstavili svojich robotov postavených z Lego stavebnice a riadiacej naprogramovanej jednotky. Zostavili robota, ktorý sa dokázal pohybovať na pásovom podvozku, roznášal vizitky po okolí a vykonával rôzne činnosti. Žiaci robota ovládali pomocou tabletu. Ako ďalšie zostavili autíčko ovládané tabletom, ktoré zaujalo hlavne okoloidúce deti.
       Pre tých najmenších boli pripravené Ozoboty, ktoré sa pohybovali po dráhe - čiare nakreslenej na papieri. Dráhu pre ozobotov si mohli deti nakresliť na pripravené papiere.
       Najväčší záujem prejavili návštevníci jarmoku o výrobky z 3D tlače. Okrem žetónov s logom školy mali najväčší úspech píšťalky vytlačené tlačiarňou z filamentu, na ktoré sa čakalo v rade.

Ing. Juraj Jánošík