Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Deň učiteľov

Deň učiteľov sa oslavuje v deň narodenia pedagóga Jána Ámosa Komenského učiteľa národov dňa 28. 3. Sviatok je oslavou práce všetkých pedagogických pracovníkov, ktorých práca je poslaním a zaslúžia si za svoje znalosti, trpezlivosť a obetu úctu a poďakovanie.
       Žiacka školská rada pri Súkromnej spojenej škole SEZ Krompachy sa na zasadnutí rozhodla, že pre svojich pedagógov a majstrov urobia tento deň výnimočný, preto sa členovia dohodli so svojimi spolužiakmi a v stredu, 29. 3. 2017, pozvali všetkých pedagogických a odborných zamestnancov školy do priestorov auly.
       Deň sa niesol v príjemnej atmosfére aj vďaka žiakom, ktorí na nás nezabudli a pripravili nám prekvapenie. Slávnosť sa začala príhovormi a básňami, po ktorých nasledovalo odovzdávanie symbolických prezentov.

Mgr. Katarína Šoltésová, koordinátorka ŽŠR pri SSŠ SEZ Krompachy

„Ak k nám deti prichádzajú zo silných a zdravých funkčných rodín, našu prácu to robí ľahšou. Ak k nám však neprichádzajú zo silných a zdravých funkčných rodín, našu prácu to robí oveľa dôležitejšou.“ (Barbara Colorose)

„Potrebujeme pomáhať našim žiakom a študentom tvoriť takú budúcnosť, v ktorej chceme žiť my všetci.“ (Sir Ken Robinson)

„Deti si možno nezapamätajú všetko, čo ste kedy povedali, no nikdy nezabudnú na váš skutočný záujem niečo ich naučiť.“

„Technológie sú iba nástroj. Ak chceme, aby deti spolupracovali a boli motivované, potom je najdôležitejší UČITEĽ.“ (Bill Gates)

„Povedz mi to a ja zabudnem, ukáž mi to a ja si zapamätám, nechaj ma to urobiť a ja to pochopím.“ (B.Franklin)

„TY dnes vedieš triedu plnú detí.Zajtra budú tieto deti viesť svet. Je aj na tebe, aký bude.“

„Je smutné, že sme si zvykli hovoriť iba o efektívnom vzdelávaní a nikdy nie o vynikajúcej práci učiteľov...ako keby bolo možné, že dokáže existovať jedno bez druhého.“ (Brian Wis)