Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Deň Zeme

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach.
       Aj naša škola sa zapojila do aktivít venovaných ochrane životného prostredia a dňa 21. apríla 2017 sa žiaci v rámci vyučovacieho procesu zúčastnili rôznych súťaží s týmto zameraním. Pre nepriaznivé počasie sme museli niektoré aktivity ako sadenie stromčekov vypustiť z programu, ale určite to v najbližšej dobe pri vhodnom počasí dobehneme.

Mgr. Slavomíra Kurillová Hubinská