Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

Eurocup

Dňa 24.10.2017 a 25.10.2017 sa v Prešove na Hotelovej Akadémii uskutočnil jubilejný 25. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov „Eurocup 2017“ . Jubilejný 25. ročník pozostával z dvoch samostatných súťaží – barmanskej a baristickej. Okrem súťaženia bol pripravený bohatý sprievodný program vrátane ochutnávok, výstav a workshopov so skvelými slovenskými barmanmi a baristami .

Na barmanskej súťaži sme sa so súhlasom riaditeľa SSŠ SEZ Krompachy, zúčastnili tiež. ŠSŠ SEZ Krompachy vzorne reprezentovali Mária Šmídová, žiačka III.B. triedy a Jakub Ringoš, žiak II. N triedy. Na súťaž žiakov pripravovala Bc. Janka Laciňáková. Súťaž sa konala pod záštitou predsedu Prešovského samosprávneho kraja MUDR. Petra Chudíka. Garantom súťaže bola SKBA.

Menovaní žiaci vzorne reprezentovali školu. Mária Šmídová získala Zlaté pásmo, Jakub Ringoš Bronzové pásmo. Za družstvo získali Strieborné pásmo. Aj touto cestou im srdečne ďakujeme.

Dňa 24.10. 2017 pri príležitosti jubilejného ročníka nám pripravili Gala večer v PKO Čierny Orol ,Prešov. Na Gala večeri okrem kultúrneho programu, boli tí, ktorí sa zaslúžili o založenie tejto súťaže a tí, ktorí absolvovali všetky ročníky ocenení plaketou. Po ukončení súťaže sme mali slávnostnú recepciu v priestoroch Hotelovej akadémie.

Účasť na súťaži prispela k rozšíreniu cenných vedomostí a zručnosti v oblasti prípravy miešaných nápojov.

MOV: Bc. Janka Laciňáková