Návrat na Akcie v šk. roku 2018/2019

Eurocup 2018

V dňoch 06.11.2018 - 08.11.2018 sa v Prešove na Hotelovej akadémii realizoval 26. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov Eurocup 2018. Súťaž každoročne usporadúvajú Hotelová akadémia Prešov, SKBA, AEHT – Asociácia európskych škôl hotelierstva a turizmu a Úrad Prešovského samospravného kraja.
       Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci našej školy: Rastislav Richnavský I.B, Mária Šmídová I.N a Janka Sokolská I.B.
       Dňa 07.11.2018 Rastislav Richnavský nás vzorne reprezentoval na súťaži Barista. Pripravoval 4 x espresso, 4 x cappuccino, 4 x voľný nápoj. Pri servírovaní sa používal kaviarenský spôsob obsluhy. V silnej konkurencii baristov sa držal výborne, svojou zručnosťou sa vyrovnal ostatným súťažiacim. Jeho cappuccino patrilo medzi najlepšie. Získal diplom za účasť.
       Dňa 08.11.2018 nás vzorne reprezentovali v barmanskej súťaži Mária Šmídová a Janka Sokolská. Dievčatá pripravovali after dinner coctail a fancy soft. Za svoje súťažné vystúpenia získala Mária Šmídová zlaté pásmo a ocenenie SKBA – pohár, Janka Sokolská získala bronzové pásmo, za školu získali strieborné pásmo. Podrobnejšie výsledky si môžete pozrieť na stránke hotelovej akadémie.Na súťaž žiakov pripravovala Bc. Janka Laciňáková
       Všetkým srdečne ďakujeme, tešíme sa že aktívne pracujú na svojom odbornom rozvoji.
       http://www.hapresov.edu.sk/, odporúčam pozrieť aj archív TV Markíza 08.11.2018. Mária nás reprezentovala aj cez média.

MOV: Bc. Janka Laciňáková