Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Dňa 12. apríla 2013 sa v priestoroch Hotela Plejsy*** wellness&fun resort Krompachy sa konala XXIII. Jarná gastronomická výstava jedál a cukrárenských výrobkov a výstava slávnostných tabúľ.

Záštitu nad XXXIII. Jarnou výstavou prevzal primátor mesta Vysoké Tatry a hlavný sponzor Hotel Plejsy. Výstavu organizoval tatranský a košický klub SZKC. Na tejto akcii svoju prácu prezentovali aj študenti našej školy. Slávnostnú tabuľu na tému „ Jar prichádza“ pripravila žiačka I.NS Lívia Kandrová, na studenej kuchyni spolupracovali žiaci II. NS Jozef Ziolkovský a Patrik Bikár. V rámci výstavy sa konala aj súťaž Top kuchár. Na súťaži nás prezentoval Jozef Ziolkovský, ktorý pripravil „Bravčovú panenku plnenú feta syrom a bazalkou“ s dusenou ryžou a višňovou omáčkou. Svoje schopnosti si preverili nielen juniori, ale aj seniori. Cieľom podujatia bolo zdôrazniť význam náročnej profesie v oblasti gastronómie a prezentovať náš región.

Študenti SSOŠ SEZ Krompachy boli ocenení 2. miestom za slávnostnú tabuľu a studenú kuchyňu . Počas akcie pripravovali pre hostí miešané nápoje Lívia Kandrová a Marián Seman. Naši študenti zároveň zabezpečovali v spolupráci s Hotelom Plejsy služby.

Akcie sa zúčastnili títo študenti:
  1. Mihňáková Katarína II. NS
  2. Gáborová Monika II. NS