Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

Nestwille Park v Hniezdnom

Dňa 10.05.2018 sme so súhlasom riaditeľa SSŠ SEZ Krompachy boli so žiakmi I.B, II.B, III.B a II.N triedy na exkurzii v Nestwille Parku v Hniezdnom. Študenti získali nové poznatky o výrobe prvej whisky na Slovensku, o jej balení, skladovaní aj expedícii. Súčasťou tejto prehliadky bola aj ochutnávka trojročnej whisky, zrejúcej v sudoch s bieleho duba. Okrem whisky v Hniezdnom vyrábajú aj Tatrabalsam a alternatívy vodky.
       Z Hniezdneho sme sa presunuli do Starej Ľubovne, kde sme absolvovali prehliadku hradu a skanzenu. Pri prehliadke sme mali sprievodcu. Táto prehliadka prispela k rozšíreniu poznatkov z oblasti našej histórie.
       V popoludňajších hodinách sme sa presunuli do Plavnice, kde sme mali ukážku praženia kávy. Študenti mali možnosť vidieť zelenú kávu, ovoňať a posúdiť chuť kávy z rôznych krajín. ( Brazília, Rwanda, Keňa, Salvador). Tiež mali možnosť posúdiť rozdiel medzi Arabikou a Robustou. Zelená káva je prvým produktom, pražená káva druhým produktom a výsledným produktom je správne pripravené espresso.
       Účasť na exkurzii prispela k rozšíreniu odborných poznatkov, ktoré žiaci môžu v praxi využiť. Exkurzia nadväzovala aj na kurz Barista , ktorí naši žiaci absolvovali pod odborným vedením Michala Křížku.
        Prehliadka hradu a skanzenu prispela k rozvoju poznatkov v oblasti dejín Slovenska. Celá akcia prispela aj k upevneniu vzťahov učiteľ žiak a medzi žiakmi navzájom.

MOV: Bc. Janka Laciňáková, Bc. Alžbeta Holická