Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Jarné účelové cvičenie na ochranu života a zdravia

21. mája 2013 sa na našej škole uskutočnilo účelové cvičenie pre prvé a druhé ročníky. Počasie nám bolo príjemne naklonené, pretože nezabudlo vykúknuť slniečko, aj napriek chladnejšiemu vetríku a zamračenej oblohe.
       Jarné účelové cvičenie na ochranu života a zdravia sa zrealizovalo súťažnou formou medzi jednotlivými triedami prvákov a druhákov. Úlohou družstiev jednotlivých tried bolo získať 6 kľúčov, slov, ktoré im majú pomôcť vyriešiť správne znenie hesla. Jednotlivé kľúče žiaci získali ak správne vyriešili jednotlivé úlohy na príslušných stanovištiach. Súťažili v streľbe zo vzduchovej pušky, odpovedali na otázky zo zdravotnej výchovy a civilnej ochrany, prenášali zranených. Trošku netradične poznávali prírodu prostredníctvom cudzích jazykov, kde sme preverili ich znalosti z nemeckého a anglického jazyka. Poslednou disciplínou boli geometrické tvary. Úloha z poradovej prípravy, kde žiaci mali v časovom limite vytvoriť rôzne formácie a tvary. Bolo to dosť náročné vzhľadom na spoluprácu a vzájomnú komunikáciu všetkých v kolektívne.
       V záverečnom hodnotení výkonov žiakov môžeme povedať, že ich znalosti v preskúšaných oblastiach sú dostatočné. Všetci sa stali víťazmi pretože úspešne absolvovali každé stanovište. Najúspešnejšou triedou sa stala II.M, ktorá každú úlohu zvládla na výbornú.

Blahoželáme