Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

JARNÉ ÚČELOVÉ CVIČENIE

Kurz na ochranu života a zdravia sa realizoval v termíne 13.marca 2018, 16.mája a 17.mája 2018. Počas týchto dní boli žiakom doplnené a rozšírené teoretické i praktické informácie z oblasti civilnej ochrany, prvej pomoci, pohybu a pobytu v prírode no i z technických činností a športov. Zúčastnili sa ho žiaci - III.CM, II.B a II.G triedy.
       Kurz sa začal 13.marca 2018 spoločne s triedami I.C a II.CM, ktoré mali v tento deň Účelové cvičenie s rovnakým programom. V priebehu účelového cvičenia si doplnili informácie o civilnej ochrane, prvej pomoci a o integrovanom záchrannom systéme. Získané vedomosti mohli v priebehu cvičenia využiť v medzitriednej súťaži. Výsledky súťaže poukázali na poznatok, že všetci žiaci majú vedomosti a zručnosti z preberanej problematiky na podobnej, veľmi dobrej úrovni. Bodové rozdiely medzi jednotlivými triedami boli po sčítaní minimálne.
       V druhej časti dňa sme sa zúčastnili exkurzie na Hasičskej stanici v Krompachoch. Žiaci sa oboznámili s prácou hasičov, s osobnou výstrojou, ktorej jednotlivé časti si mohli vyskúšať. Prezreli si priestory hasičskej stanice a hasičskú techniku.
       16.mája 2018 sme pre žiakov pripravili ľahký turistický pochod smerom na Plejsy cez Bačov vrch. Vzhľadom na nepriazeň počasia sme zvolili náhradnú trasu asfaltovou cestou k Hotelu Plejsy, kde prebehla medzitriedna súťaž. Cieľom súťaže bolo preveriť vedomosti, zručnosti a postoje žiakov zamerané na ochranu života a zdravia.
       V posledný deň 17.mája 2018 sme navštívili Nemocnicu Krompachy s.r.o., kde žiaci v priestoroch RZP dostali informácie z oblasti poskytovania prvej pomoci v rôznych situáciách, o pravidlách nahlásenia mimoriadnej udalosti na tiesňovú linku. Žiaci si mohli prezrieť vozidlo RZP. Informácie nám poskytla záchranárka Bc.Eva Bovová.
       Počas týchto dní žiaci prežili príjemné chvíle v prírodnom prostredí a mohli si doplniť informácie a získať praktické vedomosti o poskytovaní prvej pomoci. Účelové cvičenie určite splnilo svoj zámer a študenti si z neho odniesli dôležité poznatky a informácie.

PaedDr. Ladislav Baluch