Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Kurz na ochranu života a zdravia

Kurz na ochranu života a zdravia sa realizoval v termíne od 24. mája 2017 do 26. mája 2017. Počas týchto dní boli žiakom doplnené a rozšírené teoretické i praktické informácie z oblasti civilnej ochrany, prvej pomoci, pohybu a pobytu v prírode no i z technických činností a športov. Zúčastnilo sa ho 50 žiakov z týchto tried - III.CM, II. B, II. G, II.D.
       Kurz sa začal v stredu 24.5.2017 prednáškou, ktorá bola doplnená prezentáciou o civilnej ochrane. V druhej časti časti dňa sa žiaci presunuli do rekreačnej časti Krompachy Čarda, kde si v prírode precvičili prácu s buzolou, určovanie azimutu, stavanie stanov a ohnísk. Cieľom druhého dňa bolo preveriť fyzické schopnosti žiakov v teréne. Pridali sa k nám žiaci II.A, II.H, I.CM, II.CM. Žiakov čakal turistický pochod smerom na Plejsy cez Bačov vrch. Vzhľadom na nepriazeň počasia sme zvolili náhradnú trasu asfaltovou cestou k Hotelu Plejsy, kde prebehla medzitriedna súťaž, ktorej cieľom bolo preveriť vedomosti, zručnosti a postoje žiakov zamerané na ochranu života a zdravia. Pedagogický pracovníci mali pridelené jednotlivé stanovištia s primeraným materiálno technickým zabezpečením na vykonanie určených úloh. Víťazom medzitriednej súťaže sa stala III.CM trieda s počtom bodov 49. Druhé miesto získala II.CM s počtom bodov 44. S tesným jednobodovým rozdielom získala tretie miesto skupina spojená s tried II.A, II.B, II.G. V posledný deň 26.5.2017 sme navštívili Nemocnicu Krompachy s.r.o., kde žiaci v priestoroch RZP dostali informácie z oblasti poskytovania prvej pomoci v rôznych situáciách, ktoré odprednášala záchranárka Bc.Eva Bovová.
        Počas týchto dní naším žiakom nechýbala dobrá nálada, chuť súťažiť a získavať nové vedomosti. Všetci spoločne sme prežili príjemné dni.

PaedDr.Ladislav Baluch