Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Študentská kvapka krvi

Každý deň počúvame v médiách, že sa stalo nejaké nešťastie. Lekári musia ihneď konať, zachraňovať, operovať. Preto sme sa rozhodli reagovať na študentskú kvapku krvi, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou SR.
       Tak ako každý školský rok, tak aj tento zorganizovali na SSOŠ SEZ Krompachy učiteľky Ing. Melánia Revická a Mgr. Helena Furmanová bezpríspevkovú darcovskú akciu, ktorá sa konala 28.11.2012 v aule školy. Odberu sa zúčastnilo 18 študentov. Sprevádzala ich štvorica pedagogických pracovníkov: Ing. Jana Trelová, Ing. Miroslav Kuchta, Dalibor Dubiňák a Bc. Alžbeta Holická. Piati dobrovoľníci boli z tejto akcie vyradení.
       Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch.

Zoznam darcov krvi