Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Kvapka krvi

Ľudská krv je nenahraditeľná. Každá jej zložka má svoju osobitnú úlohu. Z krvi sa získavajú rozličné prípravky, ktoré sa používajú na liečbu viacerých ochorení. Ľudia s poruchou zrážania krvi sú, napr., na niektoré z týchto liekov odkázaní celý svoj život.
        Tak ako každý školský rok, tak aj tento už druhýkrát zorganizovali na SSŠ SEZ Krompachy učiteľky Ing. Melánia Revická a Mgr. Helena Furmanová bezpríspevkovú darcovskú akciu, ktorá sa konala 24.03.2017 vďaka Slovenskému Červenému krížu v spolupráci s HTO Levoča. Odberu sa zúčastnilo 30 ľudí - 15 študentov našej školy, dvaja bývali naši študenti a 8 dobrovoľníkov z Krompach. Sprevádzala ich pätica pedagogických pracovníkov: Ing. Ladislav Maturkanič – riaditeľ školy, Ing. Jana Trelová, Ing. Juraj Jánošík, Bc. Elena Ferenčáková, Mgr. Jana Olejníková. Piati dobrovoľníci boli z tejto akcie vyradení.
        Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a ľuďom po úrazoch.
        JE TO VEĽMI PROSPEŠNÝ, BEZPEČNÝ A JEDNODUCHÝ KROK. ĎAKUJEME, ŽE SPOLU S NAMI POMÁHATE ZACHRAŇOVAŤ ŽIVOTY.

Koordinátorka prevencie: Ing. Melánia Revická