Návrat na Akcie v šk. roku 2015/2016

Lyžiarský kurz

Prvý marcový týždeň si 28 žiakov Súkromnej spojenej školy SEZ Krompachy pobalilo svoju lyžiarsku výstroj a plní očakávania vyrazili smer Mlynky na týždňový lyžiarsky kurz, pod vedením svojich učiteľov a inštruktorov - Miloša Mindžáka, Mgr. Janky Olejníkovej a Ing. Janky Trelovej.
         Hneď prvý deň a prvé pády preverili odhodlanosť našich žiakov. Musíme ich pochváliť, že to nevzdali, po každom páde vstali a mali chuť a snahu učiť sa ďalej. A vyplatilo sa! Na konci nášho pobytu už vedel lyžovať každý a piatkové preteky ukázali šikovnosť a pokroky každého z nich. Lyžiarsky kurz však nie len o lyžovaní, ale aj o budovaní priateľstiev a upevňovaní kolektívu. Spoločný večerný program, rôzne súťaže a karneval nám priniesol veľa smiechu a pekných zážitkov. Vo voľnom čase žiaci využívali posilňovňu, zahrali si stolný tenis, biliard a dokonca i saunu.
         V súťaži lyžiarskej zdatnosti si medailové umiestnenie vybojovali:

v kategórii pokročilí

1. miesto: Miroslav Richnavský, III.CM,
2. miesto: Zuzana Baluchová, II.B,
3. miesto: Matej Kipikaša, III.A,

v kategórií začiatočníci

1.miesto: Michael Jendrek, II.CM,
2. miesto: Róbert Karas, II.CM,
3. miesto: Jarmila Ludviková, II.B.

Skokanom lyžiarskeho kurzu sa stal tretiak Jaroslav Šumák z III.A, ktorý zaznamenal najvýraznejší pokrok.