Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Kurz pohybových aktivít v prírode– lyžiarsky kurz.

Tohtoročná zima patrí medzi najlepšie zimy za posledné roky. Teploty hlboko pod bodom mrazu a vynikajúce snehové podmienky prajú vyznávačom zimných športov. V tomto priaznivom zimnom období sa na našej škole uskutočnil lyžiarsky kurz. Zúčastnili sa ho žiaci II.B, II.CM a doplnili ich žiaci IV.CM triedy.
       Lyžiarske stredisko Plejsy a Hotel Plejsy privítali študentov našej školy v plnej svojej kráse. Pre niektorých žiakov bol tento kurz prvým kontaktom z lyžovaním. Po nesmelých začiatkoch a niekoľkých pádoch však neostal nikto, kto by nezvládol jazdu na vleku, základy lyžovania a neskôr aj jazdu na náročnejšom svahu. V posledný deň všetci zúčastnení zvládli postavenú pretekársku dráhu bez väčších problémov. Víťazmi lyžiarskych pretekov sa stali Ján Horváth z II.B, z dievčat Michaela Šumáková z II.CM. Titul skokan lyžiarskeho kurzu si odniesol Martin Černooký z II.CM. Celodenný program na svahu našim žiakom spestril večerný program na hoteli. Akcie typu izba baví izbu a karneval rozvíjali kreativitu žiakov a upevňovali kolektívneho ducha. Premietanie videí, na ktorých boli zaznamenané prvé kroky, pády a samozrejme pokroky sa stretlo s veľkou obľubou.
       Dúfame, že si žiaci z kurzu odniesli okrem vecných cien za súťaže typu najlepšia karnevalová maska, najvzornejšia izba, najlepší lyžiar, lyžiarka a podobne aj kopec pozitívnej energie a spomienok, na ktoré budú dlho spomínať.

PaedDr.Ladislav Baluch