Návrat na Akcie v šk. roku 2018/2019

Windows Roadshow – Technologické novinky

V sobotu 27 októbra 2018 sme sa zúčastnili spolu so žiakmi III.CM triedy akcie v Košiciach: Windows Roadshow – Technologické novinky a trendy na vlastné oči. Akcia sa uskutočnila v priestoroch hotela DoubleTree by Hilton a stretli sa na nej fanušíkovia operačného systému Windiws a tiež nadšenci hernej konzoly Xbox. Na akcii : Windows Roadshow boli predstavené najväčšie novinky Windows notebookov, tabletov a príslušenstva s možnosťou ich aj vyskúšať. Predstavených bolo aj množstvo herných notebookov, príslušenstva a horúcich noviniek od značiek: Creative, HP, Lenovo, Tatra banka, Microsoft, Xbox a ďalších.
       Dôležitou záplavou informácií pre študentov aj pedagógov boli najnovšie technologické trendy vo vývoji počítačov, notebokov a tabletov a ich technického príslušenstva či vybavenia, Tiež zaujímavé boli prednášky najmä o operačnom systéme Windows 10 a Office 356 či predstavovanom Office 2019.
       Zúčastnení viedli zaujímavé a pútavé rozhovory s prednášajúcimi a prezentujúcimi firmami a tiež zaujali aj súťaže pripravené pre prítomných.
       Pre fanúšikov hier boli vo vyhradenej hráčskej zóne pripravené najnovšie herné počítače a konzoly Xbox One na ktorých si mohli prítomní vyskúšať aktuálne najobľúbenejšie herné tituly. Táto časť sa samozrejme najviac páčila prítomným deťom ako aj študentom.
       Na záver akcie bola vylosovaná tombola so zaujímavými cenami. Takejto dobrej poznávacej akcie sa zúčastnime určite aj nabudúce.

Ing. Juraj Jánošík