Základné údaje Termíny PČOZ
TČOZ

Organizáciu maturitných skúšok v školskom roku 2017/2018 upravuje zákon č. 245/2008 Z.z o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, vyhláška č. 318/2008 Z.z. o ukončovaní štúdia na stredných školách v znení neskorších predpisov, vyhláška č. 319/2008 Z.z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka v znení neskorších predpisov.

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania NÚCEM (zákon č. 245/2008 Z. z. §154 ods.2) zabezpečuje organizáciu a priebeh externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky.

Organizácia maturitných skúšok v školskom roku 2017/2018

Spôsob a forma konania MS

Skladba predmetov maturitnej skúšky v stredných odborných školách :

1. slovenský jazyk a literatúra
  2. povinný predmet zo skupiny predmetov cudzí jazyk (t. j. anglický jazyk alebo nemecký jazyk)
  3. teoretická časť odbornej zložky
  4. praktická časť odbornej zložky
Maturitná skúška je rozdelená na:
  1. externú časť
  2. internú časť

Interná časť MS má 2 formy - písomnú formu (prebieha zároveň s externou časťou v marci 2018) a ústnu formou (tzv. ústne maturity v máji 2018).

PredmetÚroveňExterná časťInterná časť a jej formy
Písomna formaÚstna forma
prípravaodpoveď
Slovenský jazyk a literatúra-100 min150 min20 min20 min