Návrat na Akcie v šk. roku 2016/2017

Pankuškové fašiangy - výroba snehových sôch

Mesto Krompachy organizovalo v dňoch 17.2-19.2.2017 po 5. krát Pankuškové fašiangy na Plejsoch. Súčasťou sprievodných podujatí bola aj výroba snehových sôch, ktoré pre návštevníkov vyhotovujú žiaci základných a stredných škôl z Krompách. Naša SSŠ SEZ Krompachy mala tiež svoje zastúpenie žiakmi z III.CM triedy. Vytvorili veľkú snehovú sochu pinguina.

Pankuškové Fašiangy 18.2.2017 Krompachy Plejsy
"Na Plejsoch plesáme"

K tradícii fašiangov neodmysliteľne patria veselé sprievody v ľudových maskách, dedinské zabíjačkové hody a ochutnávanie sladkých šišiek. Pretože na žiadnom fašiangovom stole nesmú chýbať sladké šišky. Inak tomu nebolo ani 18.2.2017 na Plejsoch. Tento rok sa do prípravy „pankušiek“ zapojila a sladké dobroty pripravila aj naša Súkromná spojená škola SEZ Krompachy so žiakmi učebného odboru Kuchár - čašník. V stánku ponúkali svoje tradičné a chutné umenie návštevníkom podujatia s rôznych krajov. Okrem miestnym Krompašanom, či Slovinčanom aj Košičanom a celému okoliu.

Bc. J. Laciňáková, Bc. A. Holická a Mgr. M. Lukáč​