Partnerské školy

Rýmařov

Stredná škola v Rýmařove je škola s dlhoročnou tradíciou. V roku 2006 oslávila 110. výročie svojho založenia. Počas tejto doby prešla významnými zmenami. V súčasnosti vyučuje žiakov v týchto odboroch denného štúdia - hoteliérstvo a turistika, opravár poľnohospodárskych strojov, kuchár, čašník pre pohostinstvá a hutník. V r. 1977 škola podpísala partnerstvo s Gymnáziom v poľskom meste Ozimek. Spolupracujú najmä v oblasti vzájomnej výmeny umeleckých súborov, hasičských zborov, rekreačnej výmeny mládeže, športových a iných súťaži.

Ozimek

Mesto Ozimek je známe dlhodobou tradíciou metalurgického priemyslu. Najväčšou atrakciou tejto obce je archeologická vykopávka v Krasiejowie, kde boli nájdené pozostatky dinosaurov staré 230 miliónov rokov.

Nyíregyháza

Dňa 7. júna 2007 bola v Nyiregyháze-Maďarsko podpísaná dohoda o partnerstve našej školy a Épitõipari és Kõrnyezetvédelmi-Vízügyi Szakkõzépiskola. Cieľom tejto spolupráce je nadviazanie priateľskýchvzťahov medzi žiakmi a pedagogickými pracovníkmi oboch škôl,rozvíjať medzi nimi poznanie a porozumenie rozmanitosti európskych kultúr a jazykov a ich hodnoty. Obsah partnerstva je zameraný na poznávanie našich miest, kultúrnych pamiatok a ich regiónov, záujmovú činnosť, ale aj výchovno-vzdelávací cieľ vo výučbe cudzích jazykov, informačných a komunikačných technológii a ochrana životného prostredia. Obidve školy pôsobiace na Slovensku a v Maďarsku, v štátoch, ktoré sú členmi Európskej Únie týmto chcú aj v reálnom živote deklarovať svoju spolupatričnosť k európskemu spoločenstvu. Napĺňaním cieľov a obsahu tohto partnerstva sa chceme aktívne zapojiť do programu celoživotného vzdelávania pod názvom COMENIUS.