Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Plavecký kurz

Najkrajším momentom každého žiaka v škole je, keď sa môže počas vyučovania venovať zábavnej praktickej činnosti. A pobyt na plavárni počas školy takýto moment určite predstavuje. Veď kto by sa nerád kúpal?!? Počas piatich dní si takýto príjemný zážitok mohli vychutnávať prváci z I.CM. 20 žiakov tejto triedy sa počas trvania plaveckého výcviku zdokonalili v technike vybraných plaveckých štýlov. V obsahu výučby boli zahrnuté hry vo vode, na oboznámenie sa s vodou a orientácia vo vode, ďalej splývanie a dýchanie do vody. Plavci uskutočňovali cvičenia na suchu a vo vode, ponárenie, splývanie. V obsahu nesmela chýbať súhra paží a nôh s dýchaním, štartové skoky i obrátky pri rôznych plaveckých štýloch. Obľúbená činnosť ako skoky do vody a loptové hry boli na dennom poriadku. V závere výčby nechýbali ani prvky záchrany topiaceho sa. Najlepším plavcom z hľadiska kvality zvládnutých plaveckých zručností sa stal Dávid Teľman a u dievčat jednoznačne vynikala Kristína Maliňáková.
       Plavecký výcvik sa realizoval v plavárni našej školy pod odborným vedením telocvikárky Mgr. Z. Majláthovej a pomocného učiteľského dozoru. Celý kurz bol plne hradený školou.