Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

Deň vyučovania v prírode

Dňa 17. mája 2018 sa žiaci Súkromného odborného učilišťa SEZ Krompachy zúčastnili Dňa vyučovania v prírode 2018. Ide o celosvetovú kampaň, v ktorej sa minulého roku zapojilo viac ako 2 milióny detí z viac ako 100 krajín sveta a tento rok sa k nim pridalo aj Slovensko. Jej úlohou je zobrať čo najviac detí do prírodného prostredia, kde sa môžu hrať aj vzdelávať. SOU ako organizačná zložka SSŠ SEZ Krompachy bola na túto kampaň oficiálne prihlásená. Pedagogickí zamestnanci elokovaných pracovísk SSŠ SEZ Krompachy a III.A triedy v tento deň realizovali so svojimi žiakmi outdoorové aktivity: edukačné hry na separovanie odpadu, hry na zmyslové vnímanie, pozorovanie prírodných javov, rastlín a hmyzu, pohybové aktivity, stanovišťové a didaktické hry, tvorivé činnosti - kreslenie a maľovanie prírody, práce s prírodným materiálom. Žiakom sa tento deň veľmi páčil a sme veľmi radi, že nám prialo aj počasie. Projekt na Slovensku realizuje Strom života v partnerstve s občianskym združením INAK, Prešovskou univerzitou v Prešove a partnermi z Dánska, Veľkej Británie a Estónska.