Návrat na Exkurzie v šk. roku 2015/2016

Exkurzia Solivar

Dňa 10.06.2016 sa žiaci I.B, II.B a I. A zúčastnili na exkurzii v Prešove - Solivare. Múzeum patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia. K objektom na ťažbu kamennej soli a čerpanie soľanky v Solivare patrí šachta Leopold, četerne ( rezervoáre soľanky), huta, varňa , sklad soli, kováčske dielne a klopačka ( turňa).
          Cieľom podujatia bolo oboznámiť sa s históriou ťažby kamennej soli a varenie soli zo soľanky. Študenti absolvovali prehliadku múzea s odbornou prednáškou. Oboznámili sa s dejinami ťažby soli a výrobou soli v Solivare.
          Exkurzia prispela k upevneniu získaných vedomostí a zručnosti v oblasti výroby soli. Učivo je zahrnuté v učebných osnovách.

MOV: Bc. Janka Laciňáková