Návrat na Exkurzie v šk. roku 2016/2017

Exkurzia v kreatívnej fabrike Steel Park Košice

V rámci programu záujmového krúžku robotiky sme so žiakmi navštívili zábavné technické centrum Steel Park. Tento projekt je výsledkom aktívnej spolupráce spoločnosti U.S.Steel Košice, s.r.o. a troch vzdelávacích a vedeckých inštitúcií - Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity P. J. Šafárika a Slovenskej akadémie vied. Expozícia ponúka žiakom aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi demonštrujúcich príbeh ocele, a to z oblasti hutníctva, elektrotechniky, robotiky, geológie, fyziky, chémie, bezpečnosti, strojárstva a ďalších. V Steel Parku na nás čakali nové hlavolamy, pokusy a hry pri ktorých žiaci pozorovali a odhaľovali rôzne prírodné zákonitosti, javy či technické fenomény. V Bádateľskom laboratóriu bola pre našich žiakov pripravená téma ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​" levitujúci vláčik " a zaujímavé pokusy s umelo vytvoreným vákuom.

MOV Mgr. Marcel Lukáč a p. Miloš Mindžák