Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Stretnutie výchovných poradcov základných škôl

Dňa 26. októbra 2012 sa na našej škole uskutočnilo stretnutie výchovných poradcov ZŠ. Riaditeľom poverení pedagógovia a majstri im pripravili štvorhodinový program, ktorý pozostával z prezentácie a propagácie toho, čo škola pripravuje pre budúcich prvákov. Tieto informácie sú dôležité z hľadiska rozhodovania sa pre štúdium na našej súkromnej škole.
       Okrem toho sme ponúkli poradcom spoluprácu na úrovni vyučovania predmetov, ktoré majú blízko k našim elektrotechnickým a marketingovým odborom. Napríklad predmet technická výchova vedená žiakmi elektrikármi. Alebo i možnosť naplánovať našimi šikovnými pracovníkmi marketingu koncoročný výlet. To je len pár nápadov, ktoré majú pomôcť k upevneniu vzťahov a nadväznosti výučby na základných a stredných školách. Možnosti je niekoľko. Stačí sa len rozhodnúť a vytvoriť priestor pre dohodu. Po skončení prezentácie sa rozprúdila produktívna debata, pri ktorej padlo veľa dobrých ponúk a nápadov z obidvoch strán. Samozrejme nechýbala ani prehliadka odborných učební, jazykového laboratória, auly, tried, plavárne a ďalších priestorov školy. Výborný obed bol krásnym záverom piatkovej návštevy výchovných poradcov. Nakoniec sa pán riaditeľ poďakoval všetkým poradcom základných škôl, ktorí prijali pozvanie a prišli na prezentáciu školy.
       Verím, že toto stretnutie prinesie úspech a výchovný poradcovia sa stanú sprostredkovateľmi informácií o lákavých ponukách našej školy pre budúcich stredoškolákov