Návrat na Akcie v šk. roku 2012/2013

Jesenné účelové cvičenie na Ochranu života a zdravia

Jeseň je už v plnom prúde, samozrejme vonku počasie nestabilné, preto bola na mieste obava či nám počas účelového cvičenia zasvieti slniečko. No nakoniec všetko dopadlo na výbornú. Teplé lúče sa predierali cez hustú hmlu už od rána a sprevádzali našich prvákov a druhákov počas výletu do prírody.
       Cvičenie sa zrealizovalo 26. septembra 2012 v lokalite Plejsy v Krompachoch, pri chatovej osade RELAX. Sedem tried absolvovalo previerku svojich vedomostí a schopností z oblastí civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy, topografie, pohybu a pobytu v prírode a v športovej disciplíne hod granátom. Aby bolo vykonanie cvičenia zaujímavejšie, jednotlivé triedy medzi sebou súperili. Na každom stanovišti im boli pridelené body za predvedený výkon. Po absolvovaní všetkých úloh sa body spočítali a určilo sa poradie. V teoretických poznatkoch boli medzi žiakmi minimálne bodové rozdiely. Rozhodujúce slovo v konečnom poradí mala práve fyzická skúška. Body sa lámali v hode granátom. Najlepšie zahádzali druháci z II.CM triedy, ktorí sa právom umiestnili na čele tabuľky. Získali 99 bodov ( plný počet bol 100 b.). 14 bodov strácal na víťazov kolektív z I.CM triedy, ktorí si vybojoval druhé miesto. Za sebou nechal aj ďalšie druhácke triedy. II.M skončila so 79-timi bodmi na tretej priečke. Ďalšie umiestnenie: 4. miesto: II.A – 75 bodov; 5. miesto: I.B – 73 bodov; 6. miesto: II.B – 69 bodov; 7. miesto: I.G – 62 bodov.
       Všetkým blahoželám za dosiahnuté výkony a verím, že tento deň bol pre nich nielen povinnosťou, ale hlavne relaxom v nádhernom prostredí našich lesov.