Návrat na Akcie v šk. roku 2018/2019

Tematická exkurzia a OŽAZ

V školskom roku 2018/2019 si pripomíname mnohé výročia (100 rokov od ukončenia 1. svetovej vojny, 100 rokov od vzniku ČSR a pod.), a preto sme sa rozhodli ísť na exkurziu na Tri studničky (cesta zo Štrbského Plesa na Podbanské), kde sa nachádzajú vojenské bunkre. Ako sa však hovorí: „Človek mieni, Pánboh mení.“ V piatok 5. 10. ráno nás nepríjemne prekvapilo 40 minútové meškanie osobného vlaku z Krompách do Popradu, vďaka čomu sme nestihli prípoj tatranských železníc na Štrbské Pleso. A tak sme improvizovane zmenili plán a vybrali sa na Popradské pleso, z ktorého sme putovali na Symbolický cintorín padlých v Tatrách. Počasie nám prialo a napriek preplneným vlakom sme všetci zažili veľmi príjemný deň plný nezabudnuteľných zážitkov popretkávaný úsmevnými situáciami.
       Exkurzia splnila svoj cieľ a okrem toho si vďaka nej mnohí upevnili priateľstvá, či spriatelili sa s prvákmi, zvládli skúšku odvahy a najmä vytrvalosti, zlepšili si kondíciu a vyčerpaní, ale spokojní sa vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoločnú akciu.

Mgr. Katarína Šoltésová