Návrat na Akcie v šk. roku 2017/2018

SOU - účelové kurzy

Súčasťou školských vzdelávacích programov na organizačnej zložke Súkromné odborné učilište SEZ Krompachy sú účelové kurzy, ktoré predstavujú integrujúcu zložku vedomostí, zručností a postojov. V nadväznosti na získané poznatky v oblasti teoretického a praktického vzdelávania účelové učivo poskytuje žiakom doplňujúce, rozširujúce, upevňovacie a overovacie vedomosti, zručnosti a kompetencie potrebné pre zvládnutie situácií a aktivít, ktoré môžu nastať vznikom nepredvídaných skutočností.
       Žiaci 2. ročníkov, t.j. II.A a II.H triedy absolvovali v dňoch od 4.6.2018 do 8.6.2018 Kurz pohybových aktivít v prírode. Žiaci III.A triedy sa v dňoch 6.6.2018 až 8.6.2018 zúčastnili Kurzu ochrany človeka a prírody.
       Obsah kurzov tvorila teoretická príprava žiakov a po jej absolvovaní nasledoval praktický výcvik v nasledovných oblastiach:

Stanovený bol denný plán kurzu, súčasťou ktorého boli ciele, program a miesto kurzu, tiež materiálno-technické zabezpečenie, hygienicko-zdravotnícke a bezpečnostné opatrenia.

Ing. Mária Skupeková