Návrat na Projekty

Zaostri na školu

Múzeum školstva a pedagogiky vyhlásilo zbierkový fond starých dobových fotografií škôl. Zámerom projektu bolo neformálnym, interaktívnym spôsobom vzbudiť u žiakov záujem o poznanie histórie svojej ale aj bývalej školy. Podnietiť ich, aby aktívne a samostatne získavali informácie, pracovali s obrazovým materiálom, využívali digitálne technológie, upevnili a prehĺbili si vzah k vlastnej škole a k miestu, v ktorom žijú.

Naši žiaci Martin Pavan z I. M, Jana Thurová z II. M a Simona Brutovská z III. M sa pod vedením Mgr. Viery Suchej vydali po ich stopách. Dokumentovali školy v našom okolí a ich premeny v priebehu rokov. Za svoju prácu naša škola dostala účastnícky diplom. Za odbornú pomoc ďakujeme aj pánovi Jozefovi Grondželovi.