Návrat na Súťaže v šk. roku 2016/2017

Krajské kolo 33. ročníka súťaže ZENIT v elektronike

Dňa 1.12.2016 prebehlo krajské kolo 33. ročníka súťaže Zenit v elektronike, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Súťaž sa konala na pôde Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach.
       Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. Teoretická časť trvala 60 minút, počas ktorých mali žiaci preukázať svoje teoretické vedomosti z oblasti elektroniky vypracovaním 30-tich testových otázok. V praktickej časti počas 240 minút súťažiaci navrhovali plošný spoj podľa zadanej schémy elektronického obvodu – elektronický rozhodca. Tento návrh realizovali na PC pomocou programu Eagle.
       Hodnotiaca komisia v zložení doc. Ing. Ľuboš Ovseník PhD. - Technická univerzita, Košice (predseda), doc. Ing. Štefánia Gallová CSc. - Univerzita P.J.Šafárika, Košice a Ing. Dušan Klenovič - Letisko, Košice, sledovala návrh plošného spoja, funkciu zhotoveného zariadenia, kvalitu spájkovania a čistotu vyhotovenia výrobku.
       Našu školu reprezentovali v kategórii A – žiaci 3. a 4. ročníka stredných škôl študenti IV.CM triedy František Kuraj a Lukáš Bandžuch. V konkurencii štrnástich súťažiacich sa František Kuraj sa umiestnil na 6. mieste s počtom bodov 84, tesne za ním na 7. mieste Lukáš Bandžuch s počtom bodov 66.
        Ďakujeme za reprezentáciu školy.

Ing. Jana Trelová